Інформація про отримання дозволу для ознайомлення з нею громадськості

Повне та скорочене найменування суб’єкта господарювання: Товариство з обмеженою відповідальністю «ДОБРИНЯ» (ТОВ «ДОБРИНЯ»).

Ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ: 36261894.

 

Відомості про наявність висновку з оцінки впливу на довкілля: Висновок з оцінки впливу на довкілля від 05.04.2024 р. №859/1-3/4-4-0362 «Вирощування та первинна обробка зернових і зернобобових культур та розведення, дорощування і відгодівлі свиней за адресою: 12225, Житомирська область, Житомирський район, с. Потіївка, вул. Радгоспна, буд. 6/1, 6/2, 6/16, 6/14, 6/13» (реєстраційний номер справи 4938 (202311211272), виданий Департаментом екології та природних ресурсів Житомирської обласної військової адміністрації.

Перелік та загальний опис виробництв, технологічних процесів, технологічного устаткування об'єкта

Виробничий майданчик ТОВ «ДОБРИНЯ» розміщений на двох окремих майданчиках:

- свинокомплекс з виробничою потужністю 336 свиноматок одночасного утримання за адресою:

- зерновий тік за адресою:

Відстань між майданчиками приблизно 160 м.

Свинокомплекс

Для виробничого процесу на свинокомплексі використовуються наступні будівлі і споруди:

-        будівля №1 –  для одночасного утримання 336 голів свиноматок;

-        будівля №2 – для дорощування 1344 голів поросят одночасного утримання  вагою 7-30 кг;

-        будівля №3 – для відгодівлі 2464 голів свиней одночасного утримання  вагою 30-110 кг.

-        санітарний пропускник;

-        дві насосні для рідкого гною;

-        гноєсховище типу «Лагуна»;

-        котельня на твердому паливі з двома котлами;

-        контрольно-пропускний пункт;

-        дезінфекційний бар’єр відкритого типу;

-        завантажувально-розвантажувальна рампа:

-         бункери для зберігання кормів.

На свинофермі планується одночасне утримання 336 свиноматок, 4 кнурів, 1344 поросят та 2464 голів свиней одночасного утримання вагою 30-110 кг. Орієнтовна реалізація від 6934 до 7910 голів свиней на рік. Територія свинокомплексу передбачає режим обмеженого доступу.

Утримання тварин

На фермі передбачена закрита, безвигульна система утримання поголів’я. Спосіб утримання тварин – напільно-станковий на щілинній підлозі.

Конструкції будівлі, площі та обладнання станків, боксів відповідатимуть раціональному розміщенню тварин, цілодобовому підтриманню оптимальних параметрів мікроклімату; системи годівлі, напування і видалення гною, відповідно до технологічних вимог по утриманню поголів’я.

Вентиляція приміщення свинарників здійснюватиметься вентиляційними отворами будівлі свинарника (дж. №№1-3).

Відповідно до структури господарства на свинофермі період супоросу у свиноматки триває орієнтовно 79 днів, після опоросу поросята утримуються разом з матір’ю для адаптації та лактації та у віці 21-24-28 днів з середньою вагою 5-8 кг відлучаються з переводом із будівлі №1 в будівлю №2. Час утримання поросят на дорощуванні до ваги 25-30 кг складає близько 56 днів. Далі вони переводяться в будівлю №3 для відгодівлі. Після відгодівлі до ваги 105-110 кг – вони реалізовуються кінцевому споживачу живою вагою для подальшого розведення або для забою на м'ясо-переробні підприємства.

Забійне відділення відсутнє, утилізація трупів свиней на проммайданчику ферми не передбачається.

Годівля тварин.

Для забезпечення резерву готової кормової суміші для годування свиней на свинофермі буде облаштовано закриті бункери для зберігання корму. Всього на території знаходитиметься 9 бункерів:

- біля будівлі №1 утримання свиноматок: 2 бункери об’ємом по 4 м3 та один об’ємом 8 м3;

- біля будівлі №2 дорощування поросят: 2 бункери об’ємом по 8 м3;

- біля будівлі №3 відгодівлі свиней: 2 бункери об’ємом по 8 м3 та два об’ємом по 15 м3.

Процес завантаження-вивантаження ємкостей, зберігання кормової суміші виконується в герметичному режимі. Викид забруднюючих речовин в атмосферне повітря від зазначеного технологічного обладнання відсутній. Корм із силосів до годівниць подається автоматично, як і вода для напування. Процес змішування з водою відбувається безпосередньо в годівниці, яка по мірі витрат заповнюється сухим кормом та водою.

Гноєвидалення

Гній разом з сечею тварин і стоками від миття станкового обладнання видалятимуть з свинарників гідравлічним (самопливні системи) способом.

Самопливну систему безперервної дії буде застосовано, оскільки в свинарниках не використовуватиметься підстилка. Тварин годуватимуть рідкими і сухими комбікормами без включення в раціон силосу і зеленої маси та за умов виключення попадання кормів у гнойові канали.

Видалення та оброблення гною здійснюватиметься відповідно з вимогами ВНТП АПК-09.06. «Системи видалення, оброблення, підготовки та використання гною», затверджених наказом Мінагрополітики України № 29 від 01.02.2006 р. Екскременти свиней через щілини в підлозі провалюватимуться в гноєву ванну, під дном якої проходить пластиковий трубопровід з вмонтованими в нього вертикальними пластиковими патрубками, що з’єднані з днищем ванни, і закриваються спеціальною заглушкою з крюком для відкривання та закривання патрубків при видаленні рідкого гною. По мірі заповнення лотків гноєм, але не більше 14 днів, пробки відкриватимуть по черзі. Гній, проходячи через патрубки потраплятиме до пластикового трубопроводу, встановленого з ухилом, і самопливом попадатиме до герметичних підземних ємностей (дж. №№5-6), звідки насосами типу LKP 110 продуктивністю 312 м3/год буде перекачуватися до закритого секційного та гідроізольованого гноєнакопичувача типу «Лагуна» ємністю 5713,5 м3 (дж. №4). В лагуні гній, з введенням біологічного реагенту для зниження запаху «Водограй Чистий Хлів», витримуватиметься не менше 6 місяців, після чого буде вивозитися спеціалізованою автомобільною технікою на сільгоспугіддя, де використовуватиметься в якості високоякісного органічного добрива.

Прийнята система видалення гною за рахунок якісної гідроізоляції виключає попадання фекальних речовин в ґрунт і ґрунтові води. Також виключено розливання гнойових мас по поверхні землі.

Гноєнакопичувачі будуть облаштовані згідно діючих санітарних норм та правил, з метою забезпечення нормативного стану довкілля, проєктування яких здійснюватиметься відповідно до вимог чинного законодавства України. Рідкий гній з витримкою упродовж 6 місяців використовуватиметься для удобрювання власних сільгоспугідь Підприємства у позавегетаційний період.

Дезінфекція

Приміщення свинарників дезінфікуються щотижня препаратом «Віроцид».  Для дезінфекції одного приміщення використовуватиметься 1 літр препарату «Віроцид».

На заправку одного дезбар’єру використовуватиметься 20-25 літрів препарату в місяць. На заправку дезкилимків використовуватиметься 1 літр «Віроциду» на тиждень.

До складу препарату «Віроцид» відповідно до реєстраційного посвідчення від 17.12.2018 №АА-00081-03-09 входять:

-         алкілдиметилбензиламонію хлорид – 170,6 г/л;

-         дидецилдиметиламонію хлорид – 78,0 г/л;

-         глютаральдегід – 107,25 г/л;

-         спирт ізопропіловий - 146,25 г/л.

Для опалення приміщень утримання свиноматок та поросят на свинокомплексі у будівлях №№1-2 передбачається встановлення двох твердопаливних котлів «KRONAS PROM 150», які працюють на дровах (дж. №№7-8).

На випадок аварійного відключення електропостачання на підприємстві передбачається дизельгенератор «Matari MR 110» потужністю 105 кВт, річне використання палива – 572 л., годинна витрата палива 15 л/год (дж. №10).

Додержання санітарно-ветеринарних вимог забезпечується за рахунок функціонування дезінфекційного бар’єру (дж. №9) та ветеринарної лабораторії. Вхід працюючих на територію комплексу передбачений через санпропускник.

Зерновий тік

На території зернового току відбувається очищення та зберігання зернових та бобових культур, зберігання та дрібний ремонт сільськогосподарської техніки.

Для оптимального функціонування зернового току на виробничому майданчику експлуатуються наступні будівлі і споруди:

-         модульне зерносховище площею 384 м2;

-         зерносховище площею 324 м2;

-         зерносховище площею 324 м2;

-         складське приміщення;

-         навіс;

-         господарські будівлі;

-         елеватор (зерноочисний комплекс ЗАВ-50);

-         вагова;

-         модульне приміщення охорони;

-         місце для завантаження та розвантаження продукції.

На території зернового току ТОВ «ДОБРИНЯ» розміщено два  стаціонарних, один модульний закритих зерносклади (будівлі за генпланом з позначками 2,3,4), в яких зберігається зерно після очищення на зерноочисному комплексі ЗАВ-50 продуктивністю 50 т/год. Вентиляція складів не передбачається, викиди відбуваються через двірні отвори складів (дж. №№11-13). Також, зберігання зерна передбачається під навісом (дж. №14). Зберігання зернових передбачене лише в теплий період року.

Процес підготовки продовольчого зерна (ячмінь фуражний, соєвий шрот, соєва макуха, пшениця фуражна, пшеничні висівки, кукурудза фуражна, соняшниковий шрот) агрегатом ЗАВ-50 з сепаратором типу БЦС-50 починається з завантаження матеріалу в завальну яму (дж. №15), звідки зерно попадає в закритий прийомний бункер завантажувальної норії ЗАВ-50, потім дозовано, за допомогою заслінки подається в закриту норію. Після повітряно-решіткового очищення матеріал вивантажується в відвантажувальний бункер очищеного зерна, або з допомогою транспортеру чи проміжної норії подається на трієрну очистку (при необхідності якщо в зерні є довгі та (або) короткі домішки), після якої чистий матеріал вивантажується в відвантажувальний один бункер, зерновідходи – в інший. Сепаратор складається з одного блоку максимальною продуктивністю 50 т/год та обладнаний циклоном типу ЦОЛ-6, звідки вловлений пил організовано викидається в атмосферне повітря (дж. №16).

Очищені зернові культури норією подаються в накопичувальну ємкість. Вивантаження зернових культур із накопичувальної ємкості виконується через вивантажувальний люк в кузов автотранспорту (дж. №17). Автотранспортом зернові культури подаються на зберігання в зерносклади або відпускаються за замовленням. Додатково під час очищення зерна утворюються відходи зерноочистки (крупна фракція), які в подальшому використовуватимуться в цілях Підприємства.

Відходи зерноочистки після сепаратору відводяться в бункер, далі зерновідходи відвантажуються в автотранспорт для транспортування на один із складів підприємства для подальшого використання (дж. №18).

На території зернового току також здійснюється дрібний ремонт сільськогосподарської техніки та іншого транспорту, в тому числі знаходиться зварювальний пост (дж. №19).

Зварювальні ремонтні роботи проводяться на вулиці за допомогою зварювального інвертору «Resanta SAI-250», річна витрата електродів АНО-3 – 50 кг/рік. Зварювальний апарат працює близько 72 год./рік.

Для опалення приміщення охорони обладнане побутовим котлом-грубкою, який працює на дровах (дж. №20).

На території зернового току облаштована стоянка для автомобілів та сільськогосподарської техніки (дж. №21).

Режим роботи виробничого майданчика: свиноферми та зернотоку – 365 днів на рік (в 1 зміну по 8 годин); охорони – 365 днів на рік (у 2 зміни по 10 годин). Загальна кількість працюючих – 8 чоловік (зокрема 4 – робітники).

 

Відомості щодо виду та обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами

Таблиця 6.1. Перелік видів та обсягів забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами

 

 

Порядковий номер

Забруднююча речовина

Фактичний обсяг викидів (т/рік)

Потенційний обсяг викидів
(т/рік)

Порогові значення потенційних викидів для взяття на державний облік
(т/рік)

код

найменування

1

2

3

4

5

6

1

06000

Оксид вуглецю

-

2,7139

1,5

 

2

07000

Вуглецю діоксид

-

154,066

500

 

3

12000

Метан

-

32,962313

10

 

4

01003

Залізо та його сполуки (у перерахунку на залізо)

-

0,00025

0,1

 

5

01104

Манган та його сполуки в перерахунку на діоксид мангану

-

1,75E-5

0,005

 

6

03000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом

-

18,424914

3

 

7

03002

Мікроорганізми та мікроорганізми-продуценти (тисяч кл./м3)

-

7,485E-6

0,5

 

8

04001

Оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту

-

0,3736

1

 

9

04002

Азоту(1) оксид (N2O)

-

0,01161

0,1

 

10

04003

Аміак

-

2,98195

1,5

 

11

05000

Диметилсульфід

-

0,25035

2

 

12

05000

Метилмеркаптан(газ)

-

0,03375

2

 

13

05001

Діоксид сірки (діоксид та триоксид) у перерахунку на діоксид сірки

-

0,0167

1,5

 

14

05002

Сірководень

-

1,4384

0,03

 

15

10000

Алкілдиметилбензиламонію хлорид

-

0,05068

0,3

 

16

10000

Дидецилдиметиламонію хлорид

-

0,02307

0,3

 

17

10002

Діметиламін

-

1,0015

0,01

 

 

11000

Неметанові леткі органічні сполуки, в т.ч.:

-

0,52771

1,5

 

18

11000

Спирт ізопропіловий

-

0,0432

1,5

 

19

11000

Альдегід пропіоновий (пропаналь,метилоцтовий альдегід)

-

0,22529

1,5

 

20

11000

Альдегід глутаровий

-

0,0315

1,5

 

21

11000

Кислота капронова

-

0,1194

1,5

 

22

11000

Неметанові легкі органічні сполуки (НМЛОС)

-

0,0708

1,5

 

23

11048

Фенол

-

0,03752

0,1

 

Усього для об'єкта / промислового майданчика

 

 

 

214,876721985

 

 

Перелік найбільш поширені забруднюючі речовини

 

 

 

 

1

2

3

4

5

6

 

1

06000

Оксид вуглецю

-

2,7139

1,5

 

2

03000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом

-

18,424914

3

 

3

03002

Мікроорганізми та мікроорганізми-продуценти (тисяч кл./м3)

-

7,485E-6

0,5

 

4

04001

Оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту

-

0,3736

1

 

5

05000

Диметилсульфід

-

0,25035

2

 

6

05000

Метилмеркаптан(газ)

-

0,03375

2

 

7

05001

Діоксид сірки (діоксид та триоксид) у перерахунку на діоксид сірки

-

0,0167

1,5

 

8

05002

Сірководень

-

1,4384

0,03

 

Усього

 

 

23,251621485

 

 

Перелік небезпечних забруднюючих речовин

 

 

 

 

1

2

3

4

5

6

 

1

01003

Залізо та його сполуки (у перерахунку на залізо)

-

0,00025

0,1

 

2

01104

Манган та його сполуки в перерахунку на діоксид мангану

-

1,75E-5

0,005

 

3

10000

Алкілдиметилбензиламонію хлорид

-

0,05068

0,3

 

4

10000

Дидецилдиметиламонію хлорид

-

0,02307

0,3

 

5

10002

Діметиламін

-

1,0015

0,01

 

 

11000

Неметанові леткі органічні сполуки, в т.ч.:

-

0,03752

1,5

 

6

11048

Фенол

-

0,03752

0,1

 

Усього

 

 

1,1130375

 

 

Перелік інших забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами об'єкта / промислового майданчика  

 

1

2

3

4

5

6

 

1

12000

Метан

-

32,962313

10

 

2

04003

Аміак

-

2,98195

1,5

 

 

11000

Неметанові леткі органічні сполуки, в т.ч.:

-

0,49019

1,5

 

3

11000

Спирт ізопропіловий

-

0,0432

1,5

 

4

11000

Альдегід пропіоновий (пропаналь,метилоцтовий альдегід)

-

0,22529

1,5

 

5

11000

Альдегід глутаровий

-

0,0315

1,5

 

6

11000

Кислота капронова

-

0,1194

1,5

 

7 

11000

Неметанові легкі органічні сполуки (НМЛОС)

-

0,0708

1,5

 

Усього

 

 

36,434453

 

 

Перелік забруднюючих речовин, для яких не встановлені гігієнічні регламенти допустимого вмісту хімічних і біологічних речовин в атмосферному повітрі населених місць

 

1

2

3

4

5

6

 

1

7000

Вуглецю діоксид

-

154,066

500

 

2

4002

Азоту(1) оксид (N2O)

-

0,01161

0,1

 

Усього

 

 

154,07761

 

 

* Підприємство не звітує за формою 2ТП – повітря, дані щодо фактичних обсягів викидів (т/рік) не заповнюються

 

Таблиця 6.4 Характеристика установок очистки газів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Номер джерела викиду

Найменування  ГОУ

Забруднюючі речовини, за якими проводиться газоочистка

Ступень очищення

Назва та тип установки очистки газу

На вході в ГОУ*

На виході з ГОУ*

Ступінь очищення газу, %*

CAS N / CAS

код

найменування

 

Об’ємна витрата газопило- вого потоку,              м3

масова концентра-ція,              мг/м3

Масова витрата, г/с

Об’ємна витрата газопило- вого потоку,              м3

масова концентра-ція,              мг/м3

Масова витрата, г/с

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

 

16

Циклон

-

3000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом

1

ЦОЛ-6

-

1200

-

2,22

42,5

0,094

96,46%

 

*проєктні показники згідно матеріалів ОВД.

 

Таблиця 6.7. Дані щодо потенційних обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами від об'єкта / промислового майданчика

 

 

 

 

 

Забруднююча речовина

Потенційний викид забруднюючої речовини, тонн, з трьома десятковими знаками

 

 

 

Код

Найменування

 

 

 

1

2

3

 

 

06000

Оксид вуглецю

2,714

 

07000

Вуглецю діоксид

154,066

 

12000

Метан

32,963

 

01003

Залізо та його сполуки (у перерахунку на залізо)

0,000

 

01104

Манган та його сполуки в перерахунку на діоксид мангану

0,000

 

03000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом

18,425

 

03002

Мікроорганізми та мікроорганізми-продуценти (тисяч кл./м3)

0,000

 

04001

Оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту

0,374

 

04002

Азоту(1) оксид (N2O)

0,011

 

04003

Аміак

2,982

 

 

05000

Метилмеркаптан(газ)

0,034

 

 

05000

Диметилсульфід

0,250

 

 

05001

Діоксид сірки (діоксид та триоксид) у перерахунку на діоксид сірки

0,017

 

 

05002

Сірководень

1,438

 

 

10000

Дидецилдиметиламонію хлорид

0,023

 

 

10000

Алкілдиметилбензиламонію хлорид

0,051

 

 

10002

Діметиламін

1,001

 

 

11000

Неметанові леткі органічні сполуки, в т.ч.:

0,527

 

 

11000

Альдегід глутаровий

0,031

 

 

11000

Кислота капронова

0,119

 

 

11000

Спирт ізопропіловий

0,043

 

 

11000

Неметанові легкі органічні сполуки (НМЛОС)

0,071

 

 

11000

Альдегід пропіоновий (пропаналь, метилоцтовий альдегід)

0,225

 

 

11048

Фенол

0,038

 

 

 

Усього для об’єкта / промислового майданчика:

214,876

 

Таблиця 6.8. Дані щодо потенційних обсягів викидів забруднюючих речовин від виробничих і технологічних процесів, технологічного устаткування (установок)

 

 

 

Найменування виробничого та технологічного процесу, технологічного устаткування (установки)

 

 

 

 

Комерційний/інституційний сектор: Установки для спалювання <50 МВт

 

 

 

 

 

код

020103

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Забруднююча речовина

Потенційний викид забруднюючої речовини, тонн, з трьома десятковими знаками

 

 

 

 

Код

Найменування

 

 

 

 

1

2

3

 

 

06000

Оксид вуглецю

2,706

 

07000

Вуглецю діоксид

139,540

 

12000

Метан

0,007

 

03000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом

0,385

 

04001

Оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту

0,243

 

04002

Азоту(1) оксид (N2O)

0,011

 

11000

Неметанові леткі органічні сполуки, в т.ч.:

0,061

 

11000

Неметанові легкі органічні сполуки (НМЛОС)

0,061

 

 

Усього за виробничим та технологічним процесом, технологічним устаткуванням (установкою)

142,953

 

* категорія згідно EMEP/EEA Emission Inventory Guidebook (Керівництво по інвентаризації атмосферних викидів (CORINAIR) – 1.A.4.b.i Мале спалювання. Приватне (стаціонарне).

 

Таблиця 6.8. Дані щодо потенційних обсягів викидів забруднюючих речовин від виробничих і технологічних процесів, технологічного устаткування (установок)

 

 

 

Найменування виробничого та технологічного процесу, технологічного устаткування (установки)

 

 

 

 

 

Стаціонарні двигуни

 

 

 

 

 

 

код

020105

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Забруднююча речовина

Потенційний викид забруднюючої речовини, тонн, з трьома десятковими знаками

 

 

 

 

Код

Найменування

 

 

 

 

1

2

3

 

 

06000

Оксид вуглецю

0,008

 

07000

Вуглецю діоксид

14,526

 

12000

Метан

0,001

 

03000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом

0,000

 

04001

Оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту

0,131

 

04002

Азоту(1) оксид (N2O)

0,000

 

05001

Діоксид сірки (діоксид та триоксид) у перерахунку на діоксид сірки

0,017

 

11000

Неметанові леткі органічні сполуки, в т.ч.:

0,010

 

11000

Неметанові легкі органічні сполуки (НМЛОС)

0,010

 

 

Усього за виробничим та технологічним процесом, технологічним устаткуванням (установкою)

14,693

 

* категорія згідно EMEP/EEA Emission Inventory Guidebook (Керівництво по інвентаризації атмосферних викидів (CORINAIR) – 1.A.5.a Інше (стаціонарне горіння).

 

Таблиця 6.8. Дані щодо потенційних обсягів викидів забруднюючих речовин від виробничих і технологічних процесів, технологічного устаткування (установок)

 

 

 

Найменування виробничого та технологічного процесу, технологічного устаткування (установки)

 

 

 

 

 

Свиноматки

 

 

 

 

 

 

код

100904

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Забруднююча речовина

Потенційний викид забруднюючої речовини, тонн, з трьома десятковими знаками

 

 

 

 

Код

Найменування

 

 

 

 

1

2

3

 

 

12000

Метан

32,955

 

03000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом

17,994

 

03002

Мікроорганізми та мікроорганізми-продуценти (тисяч кл./м3)

0,000

 

04003

Аміак

2,982

 

05000

Диметилсульфід

0,250

 

05000

Метилмеркаптан(газ)

0,034

 

05002

Сірководень

1,438

 

10000

Алкілдиметилбензиламонію хлорид

0,051

 

10000

Дидецилдиметиламонію хлорид

0,023

 

10002

Діметиламін

1,001

 

11000

Неметанові леткі органічні сполуки, в т.ч.:

0,456

 

11000

Альдегід глутаровий

0,031

 

11000

Кислота капронова

0,119

 

11000

Альдегід пропіоновий (пропаналь,метилоцтовий альдегід)

0,225

 

11000

Спирт ізопропіловий

0,043

 

11048

Фенол

0,038

 

 

Усього за виробничим та технологічним процесом, технологічним устаткуванням (установкою)

57,184

 

* категорія згідно EMEP/EEA Emission Inventory Guidebook (Керівництво по інвентаризації атмосферних викидів (CORINAIR) –  3.B.3 Поводження з гноєм (свиноматки).

 

Таблиця 6.8. Дані щодо потенційних обсягів викидів забруднюючих речовин від виробничих і технологічних процесів, технологічного устаткування (установок)

 

 

 

Найменування виробничого та технологічного процесу, технологічного устаткування (установки)

 

 

 

 

 

Зберігання, обробка та транспортування металопродукції

 

 

 

 

 

 

код

041000

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Забруднююча речовина

Потенційний викид забруднюючої речовини, тонн, з трьома десятковими знаками

 

 

 

 

Код

Найменування

 

 

 

 

1

2

3

 

 

01003

Залізо та його сполуки (у перерахунку на залізо)

0,000

 

01104

Манган та його сполуки в перерахунку на діоксид мангану

0,000

 

 

Усього за виробничим та технологічним процесом, технологічним устаткуванням (установкою)

0,000

 

* категорія згідно EMEP/EEA Emission Inventory Guidebook (Керівництво по інвентаризації атмосферних викидів (CORINAIR) – 2.C.7.d Зберігання, обробка та транспортування металопродукції.

 

Таблиця 6.8. Дані щодо потенційних обсягів викидів забруднюючих речовин від виробничих і технологічних процесів, технологічного устаткування (установок)

 

 

 

Найменування виробничого та технологічного процесу, технологічного устаткування (установки)

 

 

 

 

 

Орні культури

 

 

 

 

 

 

код

100102

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Забруднююча речовина

Потенційний викид забруднюючої речовини, тонн, з трьома десятковими знаками

 

 

 

 

Код

Найменування

 

 

 

 

1

2

3

 

 

03000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом

0,046

 

 

Усього за виробничим та технологічним процесом, технологічним устаткуванням (установкою)

0,046

 

* категорія згідно EMEP/EEA Emission Inventory Guidebook (Керівництво по інвентаризації атмосферних викидів (CORINAIR) – 3.D.c Сільськогосподарська діяльність на рівні фермерських господарств, включаючи зберігання, обробку та транспортування сільськогосподарських матеріалів.

 

Перелік заходів щодо скорочення викидів забруднюючих речовин

Заходи щодо досягнення встановлених нормативів гранично-допустимих викидів для найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин.

Враховуючи, що концентрації забруднюючих речовин в газопиловому потоці не перевищують встановлених нормативів граничнодопустимого викиду і результати розрахунку розсіювання забруднюючих речовин в атмосферному повітря показали, що максимальні приземні концентрації, з врахуванням фонового забруднення атмосфери на межі санітарно-захисної зони не перевищують граничнодопустимі концентрації, заходи щодо скорочення викидів забруднюючих речовин не розроблялись.

Заходи щодо досягнення встановлених нормативів гранично-допустимих викидів для найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин

Таблиця 10.1

Код виробни чого та технологіч ного процесу, технологіч ного устатку вання (установки)

Найменування заходу

Строк виконан-ня заходу

Номер джерела викиду

Загальний обсяг витрат за  кошто-рисною вартістю тис. грн

Очікуване зменшення викидів після впровадження заходу, т/рік

1

2

3

4

5

6

 

 

 

 

 

 

Отже, заходи щодо досягнення встановлених нормативів гранично-допустимих викидів для найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин не встановлюються.

Заходи щодо запобігання перевищенню встановлених нормативів граничнодопустимих викидів у процесі виробництва

Розробити та вести в дію Систему управління охороною навколишнім природним середовищем.

Обладнати витяжні вентиляційні установки системами відбору проб.

Скласти графік по проведенню контролю за дотриманням затверджених нормативів граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин та умов дозволу.

Заходи щодо обмеження обсягів залпових викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Заходи щодо обмеження обсягів залпових викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря не передбачені, оскільки джерела залпових викидів відсутні.

Заходи щодо остаточного припинення діяльності, пов’язаної з викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря, та приведення місця діяльності у задовільний стан.

Підприємство не планує припинення або зміни виду своєї діяльності.

Все задіяне на підприємстві технологічне устаткування виробничого призначення встановлене в капітальних будівлях або в спеціально відведених місцях, технологічний процес та сировина і матеріали екологічно безпечні і, відповідно, у разі припинення діяльності потреби в додаткових заходах з точки зору захисту навколишнього природного середовища немає.

Заходи щодо охорони атмосферного повітря на випадок виникнення надзвичайних  ситуацій техногенного та природного характеру, ліквідації наслідків забруднення атмосферного повітря.

Підприємство, згідно Постанови Кабміну України від 13 вересня 2022 р. №1030 «Деякі питання ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки» не вважається об'єктом підвищеної небезпеки відповідного класу (не включений до Державного електронного реєстру об'єктів підвищеної небезпеки).

 

Перелік заходів щодо охорони атмосферного повітря на випадок виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, ліквідації наслідків забруднення атмосферного повітря

 

 

 

 

 

Таблиця 10.2

 

Найменування потенційно небезпечного об’єкта

Місцезнаходження обєкта підвищеної небезпеки

Найменування, маса, категорія небезпечної речовини чи групи речовин, що використовуються або виготовляються, переробляються, зберігаються чи транспортуються на об’єкті

Індивідуальна назва, клас небезпечних речовин та категорія небезпеки, за якими проводилася ідентифікація об'єкта

Найменування забруднюючих речовин, які у випадку виникнення надзвичайної ситуації техногенного або природного характеру можуть надійти  в атмосферне повітря

Найменування заходів щодо охорони атмосферного повітря у разі виникнення надзвичайної ситуації

Найменування заходів щодо  ліквідації наслідків забруднення атмосферного повітря у разі виникнення надзвичайної ситуації

 

1

2

3

4

5

6

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Отже заходи щодо охорони атмосферного повітря на випадок виникнення надзвичайних  ситуацій техногенного та природного характеру, ліквідації наслідків забруднення атмосферного повітря не наводяться.

Заходи щодо охорони атмосферного повітря при несприятливих метеорологічних умовах.

          Згiдно Методичних вказівок "Регулирование выбросов при неблагоприятных метеорологических условиях" РД 52.04.52-85 (затверджених Державним комітетом СРСР по гідрометеорології та контролю природного середовища 01.12.86 р.) заходи по  скоро­ченню викидiв забруднюючих речовин в атмосферне  повiтря  на періоди  НМУ розробляються для підприємств, які розташовані в населених пунктах, де Державною гідрометеорологічною службою України проводиться або планується проведення прогнозування НМУ.

По с. Потіївка Житомирського р-ну Житомирської обласний центр з гідрометеорології прогнозування НМУ не проводить та не планує. Заходи щодо охорони атмосферного повітря при несприятливих метеорологічних умовах не розробляються, відповідно заходи по зменшенню викидів забруднюючих атмосферне повітря речовин в періоди НМУ для стаціонарних джерел ТОВ «ДОБРИНЯ» не наводяться. 

 

Інші заходи, направлені на скорочення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, в залежності від виробництв, технологічного устаткування

Враховуючи, що концентрації забруднюючих речовин в газопиловому потоці не перевищують встановлених нормативів граничнодопустимого викиду і результати розрахунку розсіювання забруднюючих речовин в атмосферному повітря показали, що максимальні приземні концентрації, з врахуванням фонового забруднення атмосфери на межі санітарно-захисної зони не перевищують граничнодопустимі концентрації, Інші заходи, направлені на скорочення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, в залежності від виробництв, технологічного устаткування не розроблялись.

 

Відповідність пропозицій щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами законодавству

Порівняльна характеристика фактичних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря зі встановленими нормативами на викиди для організованих джерел №№1-4,7-8,10,16,20 не проводилась, так як лабораторно-інструментальні заміри викидів забруднюючих речовин відсутні, прийняті проєктні дані згідно матеріалів ОВД, таким чином на них встановлюються величини масової витрати (г/с).

Нормативи граничнодопустимих викидів не встановлюються для парникових газів СО2, N2O, СН4,  що надходять в атмосферне повітря від джерел №№7-8,10,20.

Для забруднюючих речовин, викиди яких не підлягають регулюванню та за якими не здійснюється державний облік, граничнодопустимі викиди не встановлюються, крім випадків, коли за результатами розрахунків розсіювання цих забруднюючих речовин в атмосферному повітрі виявлено перевищення гігієнічних нормативів.

Для неорганізованих стаціонарних джерел нормативи граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин не встановлюються. Регулювання викидів від   цих джерел здійснюється   шляхом встановлення вимог.

Обсяги видів забруднюючих речовин не перевищують затверджені граничнодопустимі нормативи викидів, а викиди, які не підлягають регулюванню та за якими не здійснюється державний облік, не перевищують гігієнічних нормативів.

 

Повідомлення розміщено в газеті АVISO 4 від 30.04.2024 р.

Зауваження та пропозиції громадськості щодо дозволу на викиди можна надсилати до Житомирської ОДА (на адресу: 10014, м. Житомир, майдан ім.С.П.Корольова, 1, тел. (0412) 475014, (0412) 470857) протягом 30 календарних днів з дати опублікування.                         у термін до 01.06.2024р.